Woda

powrót

żywienie powrótRodzaje poidełek i miseczek


Tradycyjne poidełko


żródło zdjęcia:
www.shoppingpoint24.com


Poidełko-gadżet


żródło zdjęcia:
www.abc-schnaeppchenmarkt.de


Poidełko z miseczką


żródło zdjęcia:
www.tierischgutesachen.at


Ceramiczna miseczka


żródło zdjęcia:
www.tierischgutesachen.at


Woda dla niemowląt


żródło zdjęcia:
www.wodamamaija.pl

Królik musi mieć ciągły dostęp do świeżej wody. Wodę możemy wlać do specjalnie przeznaczonego do tego celu poidełka, lub do zwyklej miski, najlepiej ceramicznej. Poidełko ma jedną zasadnicza wadę, mianowicie sprawia pewne trudności królikowi w jego korzystaniu, zaś miseczka pomimo łatwości dostępu, może być często wywracana przez królika, a co za tym idzie, woda znajdująca się w środku będzie lądować na podłodze, dlatego ważne jest, aby miska była na tyle ciężka, żeby króliczek nie mógł jej zbyt łatwo wywrócić, kolejną wada miseczki jest to że na jej powierzchni mogą kumulować się nieczystości z zewnątrz. Pomimo wad zastosowania miseczki, ja zdecydowanie bardziej polecam właśnie ten sposób podawania picia naszym pupilkom.

Poidełko oprócz sprawiania trudności przy korzystaniu z niego przez królika, ma również inne zasadnicze wady, np.: - poidełka nie można dobrze i dokładnie umyć, stąd namnażają się w nim bakterie, - czasami, bez naszej wiedzy ustnik zatyka się, przez co króliczek nie ma dostępu do wody.

Jeżeli zdecydujemy się na poidełko, to aby uniknąć bakterii, poprzez złe wymycie należy do środka wrzucić kilkanaście ziarenek ryżu i energicznie potrząsać, aby zetrzeć osad ze środka. Dziubek (ustnik) należy myć wacikami do uszu, ze szczególna ostrożnością, aby kawałki waty nie pozostawały w środku.

Bez względu na to czy wybierzemy poidełko czy ceramiczną miseczkę, bezwzględnie musimy pamiętać o tym, że przynajmniej raz dziennie powinniśmy wymieniać wodę na świeża, a w okresie upałów, takie zmiany powinny być zdecydowanie częstsze.

Należy pamiętać że woda nie powinna być prosto z kranu, ale wcześniej należy ja przygotować. Można również używać wód mineralnych, najlepiej nisko mineralizowanych z małą zawartością wapnia , z tym że taka woda powinna być często zmieniana na inną, ponieważ zawarte w niej minerały, powinny być zróżnicowane, im bardziej zróżnicujemy rodzaje wód mineralnych, a co za tym idzie minerałów, tym bardziej zminimalizujemy ewentualne choroby, związane z nadmiarem niektórych pierwiastków. Szcególnie polecam wody: Żywiec zdrój źródlana i wodę dla niemowląt

Z woda możemy rozpuszczać różnego rodzaju leki, jak i witaminy których uszak nie chce przyjmować w tradycyjny sposób, ale tylko w szczególnych przypadkach. Alternatywą dla wody może być podawanie herbatki koperkowej lub rumiankowej.
Copyright@2009-2018 - Miniaturka bez tajemnic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Bez pisemnej zgody redakcji portalu Miniaturka bez tajemnic kopiowanie treści jest zabronione.
Plagiat jest przestępstwem zagrożonym określoną sankcją na podstawie przepisów prawa autorskiego. stat4u