powrót

Królicze strony

To co poniżej napisze, nie ma na celu nikogo obrażać, ale uważam że ludzie postępują jak im wygodniej, a internet na to bezkarnie pozwala.

Sprawa nie tyczy się tylko nas-Miniaturki, ale również innych stron pro króliczych, które wiedzą o czym piszą, a swoje wypowiedzi mają podparte nie tylko przeczytanymi informacjami, ale doświadczeniem. Bywam na różnych forach o królikach i ostatnimi czasy zdarza się że użytkownicy powołują się na naszą stronę. Przykład jak to mniej więcej wygląda: "Na miniaturce przeczytałam/em że królik nie powinien cały czas siedzieć w klatce, bo wtedy może zachorować, ale ja nie mogę go wypuszczać, bo zacznie bobkować, a rodzice będą się złościć, czy mój królik może siedzieć cały czas w klatce? Dodam że będzie miał bardzo dobre warunki, świeżą wodę, granulat, siano, klatka jest naprawdę dużo bo aż 100cm długa. Odpiszcie proszę bo bardzo chce mieć królika".

Takie wpisy zazwyczaj znajdują się na forach gdzie obok informacji o króliku dowiemy się jak wymienić oponę w aucie, jak zrobić profesjonalne zdjęciem starą komórką itp.

Zazwyczaj dzieje się tak, że ktoś chce królika, zaczyna szukać informacji i trafia na stronę, która ma jakieś pojęcie o uszatych, ale zawarta tam treść niestety nie spełnia jego kryteriów, no bo gdzie same warzywa podawać, jak można puszczać królika po pokoju jak "zasra" nam dywan i zasika łóżko.

Uważam że fora "specjalistyczne" typu, tylko o królikach to najlepsza rzecz na jaką użytkownik może trafić. Myślę że wiem co mówię, kolejny przykład: Bywam na forach akwarystycznych, w porównaniu do króliczych są naprawdę niezłe, nawet te ogólne, gdzie znajdziemy sporo o pielęgnicowatych i piękniczkowatych, ale fora typowo biotopowe, jak Tanganika, Malawi, SA… to nieporównywalna skarbnica wiedzy, w stosunku do tych ogólnych, dzieje się tak siłą rzeczy, ale jednak...

Do czego zmierzam, mianowicie sporo osób, które naginają rzeczywistość pod własne potrzeby i możliwości, nie ważne że na 3 forach napiszą że królik musi sobie pokicać po pokoju, a dana osoba nie ma takiej możliwości, wystarczy że na zapytaju jedna osoba odpisze że może siedzieć w klatce, bo jej "królik-gryzoń" tak siedzi już 8 lat i przecież żyje, wystarczy by królikowi zmarnować życia w klatce, bez względu że inni piszą coś innego, ale to jednak nie odpowiada pytającemu.

Osobiście uważam, że króliki są "przereklamowane", a większość informacji wizualnych, jak zdjęcia i filmiki są nieprawdą, pod tym względem że pokazują mały ułamek ich egzystencji. Osoby, które wstawiają takie zdjęcia i filmiki ( w tym również ja), wiedzą że ten przesłodki Kosiek, malutki Gacuś i zakochany w sobie Winuś, to tylko mała część ich nie do końca słodkiego charakteru. Ten słodki Kostek potrafi ugryźć do krwi i nabobkować zaraz po odkurzaniu, tak na dywan że człowiekowi ręce opadają. Gacek w chwili otwierania drzwi, tak potrafi wykorzystać fakt że jest mały, w chwili gdy my wchodzimy on już jest za akwarium i potem wołamy go godzinę aż łaskawie obrażony postanowi wyjść. Wincent jest tak uroczy, co jednak nie przeszkadza mu nasikać koło kuwety w wysypane siano z paśnika, które trzeba notorycznie sprzątać aby tego nie jedli.

Nie rozumiem po co ludzie kupują zwierzaka, który w 2% jest słodki, a reszta to niestety mniej przyjemne sprawy. Chyba jednak mit o królikach jest ciągle żywy, który mówi że to bezproblemowe zwierzaki, które są tylko słodkie i mają same zalety, ale dla przeciętnego człowieka królik ma więcej wad niż zalet, a dzieci do których trafiają króliki, te zalety widzą tylko do pierwszego bobka, lub pierwszego ugryzienia, potem, albo trafiają do klatki na stałe, albo są wyrzucane.

Jednak zawsze znajdą się fora, na których są "specjaliści z 8-io letnim doświadczeniem" dla których królik to gryzoń, potrzebujący soli i wapnia, a nasza strona wraz z forum jest skrajna, a nawet szkodliwa.

Nie chodzi mi o uprawianie prywaty, ale wkurza mnie że są fora na których można sporo się dowiedzieć, a dzieciaki i ich rodzice i tak wola słuchać bełkotu tych, którzy nie mają o tym pojęcia, a jedyne co mają to odwagę nawrzucać komuś przez internet.Zabir


Copyright@2009-2020 - Miniaturka bez tajemnic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Bez pisemnej zgody redakcji portalu Miniaturka bez tajemnic kopiowanie treści jest zabronione.
Plagiat jest przestępstwem zagrożonym określoną sankcją na podstawie przepisów prawa autorskiego. stat4u